Eklenti, Rehber

WordPress Site Taşıma Nasıl Yapılır? (Eklentiler)

WordPress Site Taşıma Nasıl Yapılır?

WordPress site taşıma nasıl yapılır? İçerik yönetim sistemi yani CMS sistemiyle oluşmuş olan WordPress sitelerinizde herhangi bir nedenden dolayı hosting hesabı değişikliği yapabilirsiniz. WordPress üzerinden bu işlemi yapabileceğiniz birçok yöntem vardır.

Eklentiler ile WordPress Site Taşıma Yöntemleri

WordPress üzerinde oluşturmuş olduğunuz sitelerin, sayfaların taşınmasını istediğiniz de yapmanız gereken WordPress eklentisi kullanmaktır. WordPress üzerinde taşınma işlemi yapacağınız zaman kullanabileceğiniz en iyi eklentiler:

All-In-One WordPress Migration

WordPress üzerinde en popüler taşıma eklentisi All-In-One WordPress Migration eklentisidir. Eklentiyi şuana kadar üç milyona yakın kişi sitelerinin hostinglerini taşırken kullanmıştır. Eklenti içerisinde Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Türkçe dil desteği sayesinde kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. WordPress üzerinde kullanabileceğiniz eklentinin hem ücretli hem de ücretsiz sürümleri vardır.

All-In-One WordPress Migration eklentisini kullandığınız zaman sayfa ya da site içerisinde yer alan tüm veriler ve kullandığınız temayı yedekleyebilirsiniz. Yedeklediğiniz dosyaları da yeni hostinge tek tıkla taşıyarak kurabilirsiniz.

All-In-One WordPress Migration eklentisi sadece bilgisayar için değil akıllı telefonlarda da sorunsuz çalışması içinde tamamen mobil uyumlu geliştirilmiştir.

WP Migrate DB – WordPress Migration Made Easy

WordPress üzerinde site, sayfa hosting taşıma sırasında kullanabileceğiniz bir başka eklentiyse Delicious Brains tarafından geliştirilen WP Migrate DB – WordPress Migration Made Easy eklentisidir.

WP Migrate DB – WordPress Migration Made Easy eklentisi Türkçe dil desteği olmayan bir eklentidir. Bir önce bahsettiğimiz eklenti gibi WP Migrate DB – WordPress Migration Made Easy eklentisinin de hem ücretli hem de ücretsiz sürümleri mevcuttur. Ücretsiz versiyon eklentiyi şu ana kadar yaklaşık 360.000 kişi kullanmıştır.

Eklenti sayesinde sayfalarınızdaki, sitelerinizdeki tüm verilerin, temaların yedekleme işlemini kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Yedekleme işleminde kullanmanız adına eklentinin sunduğu en iyi özellikte yedeklerinizi SQL olarak kaydetme imkanı vermesidir. Eklentiyi kullanmak istediğiniz zaman WordPress admin paneli üzerinden eklemek istediğiniz de işlem yapabilmeniz için 90 dolar bedel ödeyerek bir lisans almanız istenmektedir.

Bu yazımızda eklentiler ile WordPress site taşıma işlemini anlattık. Diğer yazılarımızda FTP, Cpanel, Plesk, Direct Admin anlatımları da gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir