Rehber

E-Ticaret Nedir? Nasıl Yapılır?

E-Ticaret Nedir? Nasıl Yapılır?

E-Ticaret nedir? Dijital dünyanın gelişmesi, elektronik keşiflerin hızla devam etmesi ve yazılım dünyasının maksimum seviyeye ulaşması ile birlikte e-ticaret İnternetin kolay ve pratik kullanımını sağlayan android teknolojisinin gelişmesiyle neredeyse bütün işler cep telefonu tarafından takip edilebilir hale geldi.

Alışveriş dünyası da hızlı bir şekilde internet dünyasına kaydı. Zaman kısıtlamasını ve mekan kısıtlamasını ortadan kaldıran sanal marketler ve alışveriş siteleri pratik çözümler sunmaya başladı. E-ticaret ekonominin vazgeçilmez bir unsuru olarak iş hayatımıza girdi. Web sitesi yaptırmak ve e-ticaret kategorisinde ekonomiye dahil olmak isteyenler için nedir? nasıl yapılır? gibi sorular gündeme gelmektedir.

E-Ticaret Nedir? Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinde kişiye özel ID verilerek açılan, resim, video, yazı ve mesajlaşma gibi imkana sahip adresler site olarak tanımlanmaktadır. Bu sitelerin ticari anlamda tasarlanması durumunda site eticaret özelliğine kavuşmaktadır. Bu siteler üzerinden yapılan ticarete e-ticaret denilmektedir. hosting paketi alımıyla başlıyor. Uzun rakamlardan ve simgelerden oluşan ID adresi anlamlı kelimelere dönüştürülüyor ve domain olarak tescilleniyor. Bu işlemde tercih edeceğiniz kelime sektörünüzle ilgili olmalıdır ve uzantısı popüler olmalıdır. Bugün e-ticarette marka olmak için en çok com uzantısı tercih edilmektedir. İnfo ve net uzantısı da son zamanlarda popüler olan uzantılardır.

Kişiye veya kuruma özel tasarlanabilen web siteleri, yazılım ekleme özelliğine sahiptir. Arama motoru, canlı destek, ödeme ve kargo yazılımı, fotoğraf zomlama ve benzeri birçok yazılım eklenebilir. Güvenlik sertifikası alarak güvenli bir hale getirilebilen eticaret siteleri, yönetim panelinden kolaylıkla yönetilebilir.

WordPress ile E-ticaret

Günümüzde hızlı şekilde e-ticaret sitesi açmak için WordPress çok ideal bir tercih halini almıştır. WooCommerce eklentisi yardımı ile çok kaliteli e-ticaret siteleri kurabilirsiniz. WooCommerce nedir? yazımızı incelemenizi ardından WooCommerce kategorisi altında bulunan eklenti ve temalara göz gezdirip takıldığınız konularda bize ulaşmanızı rica ederiz.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir