Eklenti, Rehber

WooCommerce Nedir?

WooCommerce Nedir?

WooCommerce nedir? Sizde sahip olduğunuz internet sitesini e-ticaret sitesine dönüştürmek ve daha farklı şekilde hizmet vermeye başlayıp kazançlar elde etmek istiyorsanız bu işlem çok basit. WordPress üzerinde oluşturduğunuz web sitelerinizi 2011’de piyasaya çıkan WooCommerce WordPress eklentisi sayesinde çok kolay şekilde e-ticaret platformuna çevirebilirsiniz. Eklenti ücretsizdir.

WooCommerce eklentisi birçok özelliğiyle birlikte hizmet vermektedir. Eklenti içerisinde temalar, uzantılar gibi birçok seçeneğe sahiptir.

WooCommerce eklentisini kullanarak sahip olduğunuz web sitesini e-ticaret sitesine dönüştürdüğünüz zaman siteniz üzerinde ürün satışı sırasında müşterilerinizin ödeme işlemlerini kolay yapmaları ve sorun yaşamamaları adına en iyi özelleştirme ayarlarını kullanarak ödeme seçenekleri ve alışveriş sepetinizi özelleştirebilirsiniz.

WordPress üzerinde kullanabileceğiniz WooCommerce eklentisi 2013 yılında 1 milyon, 2014 yılında 4 milyon kez indirilmiştir. Birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya başlanan ve popüler bir eklenti olan WooCommerce eklentisi 2015 yılında Automattic firması tarafından satın alınmıştır. Eklenti şuana kadar 27 milyondan fazla indirilmeyi başarmıştır.

WooCommerce Nedir? Neden Bu Kadar Popüler?

WordPress web sitesi ya da blog sayfası oluşturmak isteyen kişilerden tarafından popüler şekilde kullanılan bir platformdur. Ücretsiz bir şekilde web sitesi ve blog sayfa oluşturmamıza yardımcı olan WordPress üzerinde sahip olduğunuz web sitelerini e-ticaret sitesine çevirmek adına WooCommerce eklentisi vardır. WordPress üzerinden WooCommerce eklentisi gibi kullanabileceğiniz birçok eklenti bulunmaktadır.

WordPress içerisinde yer alan WooCommerce eklentisi çok popüler bir eklentidir.

WooCommerce eklentisi ile oluşturduğunuz e-ticaret sitelerinde esneklik, işlevsellik ve birçok temayı kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Özellikleri

WooCommerce tamamen WordPress platformu içerisinde yer alan bir e-ticaret platformu oluşturma eklentisidir.

Tamamen kullanışlı ve sade tasarıma sahiptir.

WooCommerce ile oluşturacağını e-ticaret sitelerin ödeme seçenekleri olarak kredi kartları, banka havalesi, PayPal, Square, Amazon Pay, Apple Pay ve Google Pay gibi birçok seçenekte ödeme yöntemi bulunmaktadır.

WooCommerce ile istediğiniz tüm ürünlerin satışlarını yapabilir ve istediğiniz tüm ürünlerin resimlerini, görüntülerini kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz.

WooCommerce, sitenizi ziyaret edenlerin randevu almasına ya da rezervasyon yaptırmasına da olanak tanır.

Ürünleri fiyatı ya da sayısına göre filtreleme özelliği de bulunmaktadır.

WooCommerce; Facebook, Sage, Zapier, MailChimp, ShipStation, Square, Stripe, Amazon platformlarla uyumlu çalışmaktadır.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir